Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Mesele insan olunca, mesele insanın gönlüne dokununca her şey değişiyor. Onun için aslında engel fizikte değil, engel canda değil, engeller zihindedir. Zihindeki engelleri yıkamazsak engellilere çok şey yapmış olamayacağız. Onun için önce zihindeki engelleri kaldırmalıyız. 
O da eğitimle olacak, farkındalık oluşturmakla olacaktır. Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası olarak Tüzüğümüzde de açıkça belirttiğimiz gibi engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız.
3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, vatandaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyoruz. Herkesin yapabileceği bir şeyin olduğu gerçeği noktasında neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor. Çalışma alanlarında engelli kardeşlerinizin iş ortamlarının iyileştirilmesi sosyal ve özlük haklarının yeniden düzenlenmesi gerektiğinin farkındayız. Eğitimde-Birlik-SEN ailesi olarak her platformda engelli kardeşlerimizin hakları noktasında ve yaşamları noktasında yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bu düşüncelerle Engelli vatandaşlarımızın günlerini kutluyoruz. 

Eğitimde-Birlik-SEN
Yönetim Kurulu

İletişim

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21 Maltepe Çankaya/Ankara
Telefon: 0536 591 64 54

Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTİMDE BİRLİK SEN
"Eğitimde Çalışanların Gür Sesi"