Türkiye Cumhuriyetini Kimse Tehdit Edemez

ABD Başkanı Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'nin küstah ve tehditkâr dilini Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Egemen ve bağımsız bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti, demokratik bir hukuk devletidir. Dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye'ye ne yapacağını dikte edemez ve hiç kimse Türk yargısına emir ve talimat veremez. ABD Başkanı Trump dâhil hiç kimse Türkiye'ye tehditler savurarak bir sonuç alamaz.

Ülkemizde darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütü hakkında ABD hükümetine ve yargısına klasörlerce bilgi ve belge gönderilmesine rağmen ABD'nin, buna karşılık "FETÖ'nün durumuna bağımsız Amerikan yargısı karar verecek" cevabını unutmuş değiliz. Kendi ülkesinde terör örgütü başını krallar gibi yaşatan ABD Hükümeti kalkmış yargı kararlarını görmezden geçirmemizi istemektedirler.
Sayın Cumhurbaşkanımız 'ver papazı al papazı' diyerek, hain FETÖ’yü ABD’den istemişti. Biz dün olduğu gibi bugün de bu iradenin arkasındayız. Bugüne kadar FETÖ konusunda hiçbir adım atmayan ABD yönetimi, bağımsız Türk yargısının yetki alanında olan bir hususu bahane ederek, Türkiye'ye karşı tehditler savurarak sonuç alamayacağını bilmelidir.

Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası olarak ülkemizin menfaatlerini her zaman yaşamımızdan dahi üstün tutmuşuzdur. Yıllardır terörü destekleyen Amerika Birleşik Devletleri bir an önce tehditkar tavırlarını gözden geçirerek yapıcı bir dile ve zemine geri dönmelidir. Türkiye Cumhuriyetine parmak sallamak tehdit etmek hiçbir ülkenin haddi değildir.

15 Temmuz’da işgal girişimde bulunanları, bunlara destek verenleri unutmadık ve onlara olan kinimizi de diri tutmaktayız. Türk Milleti tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceği gibi parmak sallayanlarında parmaklarını kökünden kırmasını iyi bilir. Eğitimde Birlik SEN ailesi olarak sonuna kadar devletimizin ve hükümetimizin yanındayız.


Cihan DEMİRKOL
Genel Başkan

İletişim

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21 Maltepe Çankaya/Ankara
Telefon: 0536 591 64 54

Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTİMDE BİRLİK SEN
"Eğitimde Çalışanların Gür Sesi"